пʼятниця, 18 березня 2022 р.

Збір свідоцтв про злочини агресора проти культурної спадщини України

Міністерством культури та інформаційної політики оголошено про збір інформації щодо пошкоджень та руйнувань об’єктів культурної спадщини, вчинених російськими окупаційними військами на території України. Адже агресія росії супроводжується пересуванням важкої військової техніки, ракетними та авіаударами, артилерійськими обстрілами українських міст та сіл, під час яких знищуються та руйнуються культурні пам'ятки, об'єкти національної культурної спадщини. Пошкоджено або повністю зруйновано численні пам’ятки архітектури, у тому числі такі, де розміщуються музеї, бібліотеки, університетські факультети та інші культурні та освітні установи, руйнувань зазнають пам’ятки сакральної архітектури.
МКІП закликає свідків руйнування культурної спадщини з усіх регіонів України надіслати фото або відео докази до Міністерства культури та інформаційної політики, скориставшись для цього спеціально створеним веб-ресурсом: https://culturecrimes.mkip.gov.ua 
"Матеріали можуть бути використані як докази для кримінального переслідування причетних до злочинів відповідно до українського законодавства у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі та спеціальному трибуналі після його створення", - повідомляється на цій веб-сторінці. Можна надсилати відео та фото матеріали, а також будь-яку інформацію, скориставшись розміщеною на сторінці формою.
Доступні для відкритого використання дані публікуватимуться на порталі. У подальшому надані верифіковані матеріали планується передати Міжнародному кримінальному суді в Гаазі для проведення слідчих дій. 
Карта з об'єктами - пошкодженими релігійними спорудами: https://cutt.ly/FS8KpIw

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.