Програма розпочалась із лекції, присвяченої сучасному стану законодавчо-нормативної бази діяльності шкільних бібліотек, яку прочитала Наталія Попова, заступниця директора з наукової роботи. Учасники навчання знайомились також із державними стандартами, які уніфікують технологічні процеси, визначають правила обліку та каталогізування бібліотечних документів, обліку обслуговування користувачів; із друкованими та мережевими джерелами фахової інформації, адресованими шкільним бібліотекарям.
Особливе зацікавлення учасників викликала практична частина навчання. Наталія Крижановська, завідувачка відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів, підготувала огляд із досвіду бібліотеки імені Дніпрової Чайки «Інноваційні форми роботи з читачем-дитиною: інтерактивність, інтегрованість, гейміфікація».
Курсантки отримали нагоду також ознайомитись із настільними іграми, створеними колективом бібліотеки – «У пошуках знайомих незнайомців» та «Зелений експрес» (2020, за підтримки Українського культурного фонду). Ці ігри присвячені тваринному і рослинному світові Херсонщини й покликані допомогти юним мешканцям нашої області вивчити і полюбити свою малу батьківщину. Обидва видання вийшли в серії «Ігри патріотів Херсонщини» і адресовані перш за все учасникам однойменного щорічного обласного інтелектуального турніру.
Ірина Ковач, завідувачка Медіа-центру обласної бібліотеки для дітей, як автор ідеї та провідний розробник краєзнавчої екомандрівки Херсонщиною «Зелений експрес» не тільки презентувала колегам цей унікальний видавничий проєкт, а й продемонструвала гру на практиці, запросивши курсанток виступити у ролі гравців – дослідників природних скарбів рідного краю.
У анкетах заключного опитування учасники навчання дякували колегам із обласної дитячої книгозбірні за презентацію інноваційного досвіду й авторських напрацювань та висловили намір запроваджувати ці новації у власну практику – в інтересах дітей-читачів.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.