пʼятниця, 12 лютого 2016 р.

Сім'я, школа і бібліотека: взаємодія у вихованні дитини-читача

11 лютого на базі обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки відбувся загальноміський семінар-практикум "Сім'я. Школа. Бібліотека: єдина стратегія та спільні дії на підтримку дитячого читання".

Програма семінару
  
Відкриваючи семінар, головний спеціаліст управління освіти Херсонської міської ради Стойчева Ірина Богданівна та директор бібліотеки Бардашевська Анна Іванівна наголосили на важливості теми семінару та запропонованих шкільним бібліотекам міста проектів стимулювання дитячого читання, поінформували учасників семінару про запланований розгляд питання про діяльність ШБ на нараді директорів ЗНЗ Херсона за підсумками здійсненого в грудні моніторингу сучасного стану та діяльності шкільних бібліотек міста.


В роботі семінару взяла участь Шуляк Світлана Олександрівна, кандидат пед. наук, декан факультету ВП "Миколаївський факультет Київського національного університету культури і мистецтв".
Вона прибула до Херсона зі спеціальною місією - презентувати працівникам шкільних бібліотек Херсона та громаді нашого міста новий спільний міжобласний проект "School BookCrossing", ініціаторами якого є студенти - майбутні бібліотекарі, а до участі запрошені бібліотеки шкіл Миколаєва й Херсона і їхні читачі-старшокласники.

Сторінка проекту в колективному блозі "Шкільні бібліотеки Херсона": 
http://ks-school-libraries.blogspot.com/p/blog-page_14.html
Про цей проект читайте також: http://visti.ks.ua/novosti/novosti-hersona/24338-selfi-s-knigoy-ili-kak-priobschit-shkolnika-k-chteniyu-v-hersone-i-nikolaeve-startuet-school-bookcrossing.html та у березневому випуску газети освітян Херсонщини "Джерела"За програмою семінару відбулися також презентації консультації щодо проведення у області та в Херсоні зокрема фестивальних і конкурсних проектів, націлених на заохочення читачів-дітей шкільного віку до читання сучасної української книги та розвиток власних літературних здібностей: "Найкращий читач України-2016" (обласний формат - "Велика книга читацьких рекордів Херсонщини") , ІІ обласного фестивалю виконавської майстерності "Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви", ІІІ регіонального літературного конкурсу ім. Ю.К.Голобородька "Зачаровані Таврією" та ІІІ відкритого (міжнародного) конкурсу творів у жанрі фантастики і фентезі "ФантФест".

Нову пропозицію для школярів та шкільних бібліотекарів нашого міста підготувала обласна бібліотека для дітей і до Року англійської мови в Україні - це проект у форматі "Велике читання". Керівник Інформаційного центру "Вікно в Америку для майбутніх лідерів" Воронцова Анна Юріївна  розповіла і про цей проект, і про цілу низку програм, заходів, акцій, які наша бібліотека підготувала до Року англійської мови і пропонуватиме дітям і підліткам протягом усього 2016 року.
Особливий інтерес учасники семінару виявили до виступу завідувача ШБІЦ НВК "Школа гуманітарної праці" Херсонської обласної ради Лихожон Тетяни Володимирівна, що поділилась власним унікальним досвідом у виступі "Вплив шкільної бібліотеки на дитяче читання через систему співпраці з батьками".  

   

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.