пʼятниця, 4 лютого 2022 р.

Корпоративна співпраця бібліотек України для дітей

Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки взяла участь у зум-зустрічі присвяченій проєкту «Крокуємо безпечним інтернетом», яку організувала Національна бібліотека України для дітей. До конференції долучилися 15 бібліотек для дітей з усієї України. Тема для обговорення та її актуальність зумовлена відзначенням 8 лютого 2022 року Дня безпечного Інтернету. Головний меседж зустрічі - безпечне поводження дітей та дорослих у медіапросторі: просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо дітьми та молоддю.
Під час зустрічі були представлені ресурси дитячих бібліотек за проєктом «Крокуємо безпечним інтернетом», які можна використовувати при проведені різних заходів до теми «Безпечний інтернет» як для дітей, так і для батьків. Серед матеріалів для використання є такі цікавинки: анонс заходів до Дня безпечного Інтернету В Україні 2022, зразок заяви-згоди на використання фото та відео дитини на інтернет ресурсах, санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який діє з 1 січня 2021 року, цикл медіауроків для дітей 9+ «Інтернет: гра за правилами», віртуальна книжкова виставка, книжка з медіаграмотності « Ніта. Ховайтесь, фейки світу», анімований серіал «Дізнавайся!» про безпеку в інтернеті.
Своїм досвідом роботи щодо здобуття навичок інформаційної безпеки та медіаграмотності, створення та популяризації онлайн-ресурсів для дитячої аудиторії, батьків і бібліотекарів ділилися фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В.О. Лягіна, Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г. Шевченка.
Спеціалісти Херсонської обласної бібліотеки для дітей розповіли про новий проєкт «Академія кібербезпеки», який стартує 8 лютого до Дня безпечного Інтернету. Проєкт розраховано на школярів 1-8 класів за 4 категоріями: учні 1-2 класів, 3-4 класів, 5-6 класів, 7-8 класів з урахуванням вікових особливостей. Для усіх категорій розроблено по 4 уроки: 3 уроки за темами та один підсумковий, де діти закріплюють свої знання і отримують сертифікат.


Запрошуємо до участі всіх бажаючих. Тож, крокуємо безпечним Інтернетом.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.