середа, 30 червня 2021 р.

ХІ Міжрегіональний ярмарок інновацій «БібліоКре@тив-2021»

29 червня стартував ХІ Міжрегіональний ярмарок інноваційних ідей «БібліоКре@тив-2021», участь у якому беруть бібліотеки для дітей Півдня, Сходу та Центру України. Цей фаховий форум проводиться з 2010 року за ініціативою Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки.
За традицією, встановленою засновниками, Ярмарок бібліотечних інновацій по черзі приймають бібліотеки-учасниці, тож цьогоріч його базою стала Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В.О. Лягіна.
Карантин продиктував свої умови, захід довелось перенести на платформу ZOOM, проте онлайновий формат дозволив значно розширити коло учасників: ними стали більше сотні бібліотечних фахівців із Національної бібліотеки України для дітей, Миколаївської, Полтавської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Кіровоградської областей, із міст Кременчук та Ізмаїл.
Херсонщина на Ярмарку, окрім бібліотеки імені Дніпрової Чайки, представлена також керівниками та провідними фахівцями дитячих бібліотек Херсонської міської ЦБС, Каланчацької, Скадовської та Великокопанівської сільської бібліотек для дітей, Новокаховської та Генічеської бібліотек для дітей та юнацтва, а також шкільного бібліотечно-інформаційного центру НВК «Школа гуманітарної праці».
Мотивували учасників «БібліоКре@тиву» на плідну роботу Алла Іванівна Гордієнко, кандидат культурології, генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей, заслужений працівник культури України, Людмила Петрівна Полікарпова, заступник генерального директора НБУ для дітей з наукової роботи, та Віталій Борисович Бойченко, заступник начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації. 
Вервечка вітань від бібліотек-партнерів продовжила мотиваційну частину програми і стала своєрідним прологом до пленарної сесії.
Організатори підготували для учасників Ярмарку змістовну програму, запросивши авторитетних спікерів, фахівців у справі виховання дитини-читача: тема «Бібліотека для дітей – територія читання, самовираження та захищеності дітей» була розкрита у виступі Тетяни Василівни Шамаріної, заступника генерального директора Національної бібліотеки України для дітей,
а Галина Миколаївна Гич, кандидат педагогічних наук, завідувачка кафедри теорії і методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти Миколаївського інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, дослідила читацькі характеристики сучасної дитини та поділилась власними ідеями у виступі «3D-читання дітей ХХІ століття: довга дорога в Мережі…»
Формат Ярмарку передбачає низку обов’язкових складових: презентація бібліотеками-партнерами найуспішніших проєктів року, презентація-«продаж» авторських інновацій, спрямованих на просування дитячої книги та заохочення дітей до читання, творчості, інтелектуального й духовного розвитку, а також звіти бібліотек-учасниць про реалізацію ідей, «куплених» на попередньому Ярмарку: адже «платою» за використання розроблених колегами інноваційних ідей є саме реалізація «придбань» у своїх бібліотеках.

«Успіхом року» для бібліотеки імені Дніпрової Чайки стало широке застосування відеоформатів та VR-технології, які допомогли зберегти комунікацію з читачами в умовах локдауну та розширити коло віддалених користувачів. Якщо ж вести мову про ключові риси презентованих херсонськими учасниками інновацій, то це, безперечно, інтерактивніть та заохочення дітей-читачів до активної ігрової діяльності із використанням свого читацького досвіду та бібліотечних ресурсів. 
Ідея "Подорож під хмарами" - переможець рейтингу "Вибір року"-2021 (ІІ місце)
Переглянути інноваційні ідеї, представлені бібліотекою імені Дніпрової Чайки, Херсонською ЦДБ та бібліотекою-філією № 22 для дітей. 
 
Під час першої пітч-сесії своїми ідеями поділилися Національна бібліотека України для дітей, Херсонська ОБД імені Дніпрової Чайки та бібліотеки для дітей Херсонської ЦБС, розпочалась презентація ідей бібліотек Полтавщини - були "виставлені на продаж" креативні ідеї Кременчуцької ЦБС для дітей. Усього ж на Ярмарку бібліотекарі презентують 39 оригінальних новаторських ідей, які збагатять професійну палітру організаторів дитячого читання і сприятимуть модернізації змісту роботи дитячих бібліотек. Тож зустрінемось у онлайні 30 червня!
 
Реліз другого дня Ярмарку читайте на сайті  бібліотеки.
 
Стежити за подіями «БібліоКре@тиву», знайомитись із його матеріалами, подальшим «життям» і розвитком ярмаркових інновацій його учасники та вся бібліотечна спільнота може на веб-сторінці цього професійного форуму https://biblio-yarmarok.blogspot.com/ .

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.