четвер, 15 квітня 2021 р.

Шкільна бібліотека: актуалізація базових знань та освоєння новацій

Протягом 14-15 квітня провідні фахівці Херсонської обласної бібліотеки для дітей провели навчання для учасників обласних курсів підвищення кваліфікації – працівників бібліотек закладів загальної середньої освіти. Програма навчання включала як оглядові лекції, спрямовані на актуалізацію базових професійних знань учасників (як от: "Законодавчо-нормативна база діяльності шкільних бібліотек", "Стандартизація у сфері бібліотечно-бібліографічної діяльності", "Організація роботи шкільної бібліотеки: планування, облік, звітність"), так і методичні консультації, практикуми, тренінги, присвячені інноваційним змінам у діяльності шкільних бібліотек.
Ганна Новицька, завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, запропонувала колегам консультацію за темою "Практичне застосування Універсальної десяткової класифікації в шкільних бібліотеках", а також консультаційний практикум із правил укладання бібліографічного опису документів для каталогів та бібліографічних списків та систематизації документів за УДК.
Ірина Ковач, завідувачка Медіа-центру Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, поділилась із колегами досвідом спільної роботи зі шкільними бібліотеками Херсона над оновленням розробок бібліотечних медіауроків, насамперед з метою насичення їх онлайн-компонентами. Базуючись на цьому досвіді, Ірина Миколаївна провела для курсантів тренінг "Шкільна бібліотека онлайн: веб-платформи для дистанційної роботи в умовах пандемії", продемонструвавши ефективні вправи із розвитку критичного мислення та можливості використання в бібліотечній роботі популярні зараз веб-застосунки для спільної роботи онлайн.

"Читання з малюванням, або Мистецькі практики у залучення дитини до читання" - тема виступу Анжели Ракші, завідувачки відділу естетичного виховання Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, з досвіду роботи на підтримку дитячої творчості бібліотечними засобами, впровадження мистецьких практик, ігрових форматів у роботу бібліотек. 
Ольга Крижановська, заступниця директора з організації бібліотечного обслуговування Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, присвятила свій виступ темі 
"Трансформація шкільної бібліотеки в умовах Нової української школи", зосередивши увагу на прикладах ефективних змін та новаторської діяльності лідерів, на впровадженні змістових та технологічних новацій, які формують новий імідж сучасної бібліотеки.
Завершив дводенну навчальну програму тренінг "МІГ: що може шкільна бібліотека? (Вправи для розвитку критичного мислення та навичок фактчекінгу)", який провела Ірина Срібна, завідувачка відділу бібліотечного прогнозування та інновацій Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, медіатренер.

Виконуючи медіаосвітні вправи, курсанти закріпили на практиці навички роботи на платформах Padlet, Mentimeter, з якими знайомились напередодні.

Модерувала навчальну програму Наталія Шамбір, завідувач навчально-методичної лабораторії КВНЗ "Херсонська академія неперервної освіти" ХОР - організатора курсового навчання для  шкільних бібліотекарів області.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.