пʼятниця, 25 жовтня 2019 р.

Бібліотека - простір інформаційних можливостей

24 жовтня у Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки відбувся обласний науково-практичний семінар «Бібліотека закладу освіти – простір інформаційно-освітніх можливостей», організований бібліотекою спільно з Херсонською академією неперервної освіти. Учасниками семінару стали більше 60 шкільних бібліотекарів із районів і міст Херсонської області.
Актуальність теми визначається необхідністю суттєвих трансформацій у діяльності освітянських бібліотек, впровадження нових форм і методик роботи з дітьми у популяризації читання та книги, в т.ч. у новітніх її форматах, формування медіаінформаційної грамотності учнів. Тож складовими програми фахового навчання стали: 
- медіаосвітні тренінги з елементами методичної консультації  «Інформаційна парасолька, або медійна грамотність для бібліотекарів»; 
- огляд-практична презентація «Інтерактивна бібліотека для Нової Української школи: із досвіду створення та практичного використання ігрових мультимедійних бібліотечних ресурсів у Херсонській ОБД ім. Дніпрової Чайки»; 
- прем’єра арт-гри із циклу «Світові вершини Херсонщини», присвяченої Давиду Бурлюку та літературі й мистецтву футуристів.
Учасники семінару отримали також консультацію щодо підготовки професійних портфоліо на Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека 2020», перший етап якого стартує на Херсонщині на початку листопада, взяли участь у обговоренні нового проєкту «Положення про бібліотеку закладу загальної середньої освіти», ознайомились із календарем творчих подій 2019-2020 навчального року, що відбуватимуться в нашій області та у всеукраїнському масштабі, і до участі в яких запрошуються як юні читачі, так і самі бібліотечні працівники. 
За традицією провідні фахівці обласної дитячої бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки «пригостили» колег оглядом найцікавіших видань, що надійшли до фондів бібліотеки «Прем’єри книжкової осені – 2019», а також запропонували професійну екскурсію – адже знайомство з досвідом колег безпосередньо на робочому місці є чудовою нагодою запозичити оригінальну ідею або ж отримати важливу практичну пораду.

25 жовтня семінар продовжить роботу на базі Херсонської академії неперервної освіти.

Програма семінару.

Про семінар:
http://khor.gov.ua/2019/10/28/17586/

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.