пʼятниця, 26 січня 2018 р.

Впровадження УДК в практику роботи шкільної бібліотеки

25 січня 2018 року на базі КЗ "Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки" відбулось чергове заняття практикуму "Школа каталогізатора". Мета навчання – формування у слухачів знань та вмінь методики індексування за таблицями УДК.
Навчались шкільні бібліотекарі м. Херсон: ЛХДУ, ЦОМу, ЗОШ №15, 46, 36, 55, 52, 35, 32, 48, 21, 44 та гімназії №1.


Заняття проводили співробітники бібліотеки завідуюча відділом бібліотечного прогнозування та інновацій Давида О.В., та завідуюча інформаційно-бібліографічним відділом Новицька Г.І.


Слухачі ознайомились із поточним станом впровадження та використання Універсальної десяткової класифікації в Україні. Головним питанням цього дня стало : правильність ведення облікових документів (КСО, Щоденника, Читацького формуляру) за індексами УДК. На занятті також були розглянуті правила побудови складних індексів УДК за допомогою допоміжних таблиць
Універсальної десяткової класифікації, виданих Книжковою палатою України в 2008 році.
В ході навчання було переглянуто відео майстер-класу "Впровадження УДК у роботу шкільної бібліотеки", проведеного 11 січня 2018 р. у Немішаєвській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. Бородянського району Київської обл., яке провела завідувач відділу класифікаційних систем Державної наукової установи "Книжкова палата України імені Івана Федорова" Муравйова Валентина Михайлівна: https://www.youtube.com/watch?v=RP8pp_OiiPI
Під кінець практикуму учасники навчання обговорили проблемні питання, які виникли в їхній роботі по індексуванню фондів шкільної бібліотеки за таблицями УДК. Були прийняті загальні методичні рішення для всіх шкіл м. Херсона. Присутнім було роздано методичні, рекомендаційні матеріали . Бібліотекарі отримали не тільки теоретичні, а й практичні навички, спробувавши самостійно систематизувати документи за УДК.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.