вівторок, 29 квітня 2014 р.

Зачаровані Таврією

Сьогодні у актовій залі Херсонської академії неперервної освіти відбулося урочисте свято з нагоди оголошення підсумків ІІ регіонального літературного конкурсу імені Ю.К.Голобородька «Зачаровані Таврією» та нагородження переможців творчого змагання і авторів робіт, відзначених у окремих номінаціях.   
Нагадаємо, що на конкурс приймаються творчі роботи (нариси) про Таврію і таврійців, у яких розповідається про історію та сучасність нашого краю, про красу рідної землі, про людські характери й долі наших земляків, про події Великої Вітчизняної війни. Конкурс має на меті вшанування художньої спадщини Юрія Костянтиновича Голобородька через підтримку та розвиток літературних здібностей учнівської молоді. 
ІІ регіональний літературний конкурс ім. Ю. К. Голобородька проводився з жовтня 2013 року по березень 2014 року. У ньому брали участь учні 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів області, при цьому переможці визначалися у двох вікових категоріях: учні 5 – 8 класів; учні 9 – 11 класів. Активність школярів була вражаючою – 288 творчих робіт створені в ході конкурсу і надійшли на розгляд журі!
Згідно з рішенням журі на святковій церемонії було оголошено переможців конкурсу та вручено дипломи й призи.

Гран-прі - а цього разу це знову ноутбук! - здобув учень 11-А класу Херсонської спеціалізованої загальноосвітньої школи I-III ступенів № 27 Євген Книш Зоряна мить абсолютного переможця конкурсу!

Основна школа (5-8 класи):
І місце – учениця 8 класу Дем’янівської ЗОШ I-II ступенів Нижньосірогозької районної ради  Анастасія Жиляєва 
ІІ місце – учень 6-Б класу Великокопанівської ЗОШ I-III ступенів Цюрупинської районної ради Олександр Терещенко
ІІІ місце – учениця 8-А класу Горностаївської ЗОШ № 1 I-III ступенів імені Героя Радянського Союзу С.С.Цвіка Кароліна Коливайко
Старша школа (9-11 класи):
І місце –  учениця 10 класу Каланчацької ЗОШ I-III ступенів № 2 Каланчацької районної ради Валерія Онуце
ІІ місце – учениця 11 класу Князегригорівської ЗОШ I-III ступенів
Великолепетиської районної ради Наталія Серьожнікова
ІІІ місце – учениця 10-А класу Станіславської ЗОШ I-III ступенів  імені К.Й.Голобородька Білозерської районної ради Яна КобецьПризом за І місце стали електронні книги; переможці, що посіли другі місця у обох вікових категоріях, отримали в подарунок аудіоколонки; а володарі дипломів за ІІІ місце отримали на додаток до них "флешки". Кожен переможець та всі номінанти отримали на згадку про свою участь у конкурсі книгу, присвячену літературі рідного краю, автор якої - син Юрія Костянтиновича Ярослав Голобородько (а у конкурсі - ще й голова журі!).

У окремих номінаціях відзначено 49 творчих робіт, зокрема у розділі «Краса рідного краю» - 14 робіт, у розділі  «Герої твої, Херсонщино»  - 10 нарисів,  у розділі «Видатні постаті Таврійського краю» - 25 робіт (повний список переможців у окремих номінаціях можна прочитати у прес-релізі).
До участі в заході були запрошені почесні гості, родина Голобородьків, херсонські письменники, журналісти, ветерани Великої Вітчизняної війни, члени журі та діти-учасники конкурсу, школярі, вчителі.
У церемонії нагородження взяли участь:
- Зубко Анатолій Миколайович,  ректор КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради, професор, заслужений працівник освіти України;
- Голобородько Євдокія Петрівна, доктор педагогічних наук, чл.-кор. АПН України, професор кафедри педагогіки і психології комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради;
- Мазур Ігор Романович, заступник начальника управління культури Херсонської обласної державної адміністрації;
- Литвин Галина Іванівна, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Херсонської обласної державної адміністрації;
- Бардашевська Анна Іванівна, директор КЗ «Херсонська обласна бібліотека для  дітей імені Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради, заслужений працівник культури України;- Куценко Віктор Арсентійович, голова Херсонської обласної ради Організації ветеранів України, а також члени журі конкурсу – письменники, науковці, літературознавці.
Святкове дійство організував колектив Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, за участю херсонських дитячих хореографічних колективів, юної вокалістки Аліни Діордіци та дівочого тріо із Херсонського музичного училища.


 

Особливу увагу привернули юні читачі бібліотеки Дніпрової Чайки, які допомогли створити ліричний образ Херсонщини - головної героїні усіх творів конкурсантів та письменника, іменем якого назване це творче змагання, Юрія Костянтиновича Голобородька.


      
Про конкурс - на сайті МОН: http://old.mon.gov.ua/ua/regionalnews/32427-u-hersonskiy-oblasti-nagorodili-peremogetsiv-ii-regionalnogo-literaturnogo-konkursu-imeni-yu.-k.-goloborodko

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.