середа, 26 вересня 2012 р.

Книга і читання у форматі non-stop

Минулорічний "марафонський" формат відзначення свята припав до душі, тож й цього разу обраний для проведення основних заходів день обіцяє бути насиченим - читайте в прес-анонсі!
А 30 вересня ласкаво просимо до бібліотеки не лише читачів, а й усіх, кого цікавить дитяча література, гарне читання та змістовне дозвілля - у нас День відкритих дверей!
      
  
Прес-анонс 

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек у Херсонській обласній бібліотеці для дітей 28 вересня 2012 року відбудуться святкові заходи за програмою «17-а сторінка non-stop» *. Інноваційний формат свята розроблено у рамках традиційного Відкритого уроку читання, який щороку проводиться дитячими та шкільними бібліотеками нашої області. Головною подією цього дня стануть зустрічі з популярними українськими письменниками – Сашком Дерманським, автором 14 книжок для малечі, та Олександром Есауловим, відомим детективником, що пише для підлітків.
Програму урочисто відкриє «Шоу на ґанку», що розпочнеться о 9.30. Дітей розважатимуть клоуни, які проведуть конкурсно-ігрову програму з рухливими забавами та призами.

У бібліотеці протягом дня в режимі «нон-стоп» відбудуться:

- о 10.30 - зустріч із Сашком Дерманським. Його незвичайні історії "Володар Макуци, або Пригоди вужа Ониська", "Бабуся оголошує війну", "Корова Часу", "Танок Чугайстра" та "Царство Яблукарство" внесені до обов'язкової програмі 3-4 класу. 35-річний письменник – батько двох дітей 11-річної Влади та 1,5 річної Злати, вважає, що не буває поганих або нецікавих дітей.
Бібліомани та поціновувачі хорошої літератури зможуть придбати книги від представника видавництва «Теза», яке презентуватиме свою продукцію під час виставки-продажу у бібліотеці.
(Місце проведення: «рожева зала» відділу обслуговування дошкільників та молодших школярів, 2-й поверх; контактна особа: зав. відділом Наталя Миколаївна Крижановська, тел. 41-03-46).
- о 12.30 розпочнеться Театральна читка «Театр.DOC». Вперше відбудеться дійство, ідея якого - об’єднати бібліотеку і театр, читача і глядача. Студенти Херсонського училища культури представлятимуть новий цікавий погляд на творчість М.Гоголя в авторському переосмисленні Наталії Ворожбит «Вій. Докудрама».
(Місце проведення – «рожева зала»).
- 14.15-15.15. Зустріч з Анатолієм Кичинським – поетом-земляком, лауреатом Національної премії України ім. Т.Шевченка.
(Місце проведення – «зелена зала» відділу обслуговування 5-9 кл., 2-й поверх; контактна особа: зав. відділом бібліотечного прогнозування та інновацій Надія Дмитрівна Звягінцева, тел. 41-03-47).
- о 15.30 - зустріч із Сашком Дерманським та Олександром Есауловим для дорослих поціновувачів творчості письменників.
Олександр Есаулов - автор детективів для підлітків. Нині Олександр Юрійович ще й працює технічним директором Інституту підтримки експлуатації АЕС у м. Київ. Особливості його детективів у тому, що автор намагається додати до сюжету правдиву інформацію. Наприклад, в історії «Кіднепінг: справа № 4» мова йде про викрадення щенят особливої породи – бернський зенненхунд. Автор, консультуючись зі спеціалістами описав звички, поведінку та спосіб життя цієї швейцарської гірської собаки.
(Місце проведення – «рожева зала»).
 
Також у програмі дня:

Зустріч з волонтером Корпусу Миру Мері Бет Феєр. Під час відкритого уроку читання Мері розповість про особливості роботи бібліотек у США та поділиться враженнями від улюблених прочитаних книг з школярами Херсону.
(Місце проведення: сектор літератури іноземними мовами, 1-й поверх; контактна особа - зав. сектором Ганна Юріївна Резнік, тел. 41-43-18).

«Школу лідера» проведе практикуючий психолог Ганна Рудольфівна Якобчук. Тренінг розрахований на 10-класників, а його мета - розвиток особистісного потенціалу, набуття навичок самопрезентації та підвищення власної ефективності.
(Місце проведення Медіа-центр бібліотеки, 1-й поверх; контактна особа - головний бібліотекар відділу мистецтв Ірина Миколаївна Ковач, тел. 41-43-18).

Презентація збірки творів учасників дитячої літературної студії «Контур», що працює в бібліотеці, «Від травинки до хмаринки».
(Контактна особа: зав. відділом бібліотечного прогнозування та інновацій Надія Дмитрівна Звягінцева, тел. 41-03-47). 
 
Заходи за межами бібліотеки:
 
О 15.00 - Book-open air. «Відкрий книгу просто на вулиці!» – саме з таким закликом звертатимуться до дітей бібліотекарі у міському парку ім. Леніна (біля дубу). Цікаві літературні ігри, розважальні конкурси з клоунами, відкриті перегляди книг для школярів, а ще - позитивний настрій та можливість отримати запрошення до клубів бібліотеки.

На 11.00 до обласної дитячої лікарні з виїзним «БібліоМістечком» завітають працівники Херсонської ОБД. Бібліотекарі влаштують свято маленьким пацієнтам, на яких чекають знайомство з новими книжками, розваги, ігри, танці та співи, конкурс малюнків на асфальті на тему «Моя бібліотека».

О 12.00 стартує літературна екскурсія «БібліоБус», під час якої читачі мандруватимуть вулицями Херсона разом з письменниками нашого краю. Влада Василівна Дьяченко, заступник директор з наукової роботи Херсонського художнього музею ім. О.О.Шовкуненка, розповість школярам про пам’ятні місця, з якими пов’язані важливі події та людські долі творчих особистостей.
(Контактна особа: Надія Дмитрівна Звягінцева, тел. 41-03-47).
 
Також в рамках програми «17-а сторінка non-stop» бібліотека організовує зустрічі з письменниками Сашком Дерманським та Олександром Есауловим, із авторитетними особистостями нашого краю у школах міста. Під час цих зустрічей діти спілкуватимуся з гостями про роль книги й читання у їхньому житті, а гості – зачитають дітям уривки із власних творів або улюблених книг свого дитинства.

   

17 сторінка – сторінка, на якій зазвичай ставиться штамп бібліотеки, до фонду якої належить книга.

3 коментарі:

 1. Відповіді
  1. Дякуємо на добрім слові! Бажаємо і вам,дорогі колеги, насиченого й цікавого святкового дня!

   Видалити
 2. "Звіт" - переважно дивіться у фотоальбомах на Facebook:
  http://www.facebook.com/media/set/?set=a.461125417264824.110041.201038439940191&type=3

  http://www.facebook.com/media/set/?set=a.461167493927283.110048.201038439940191&type=3

  http://www.facebook.com/media/set/?set=a.461216393922393.110057.201038439940191&type=3

  ВідповістиВидалити

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.